BİLGİLENDİRME

 


BOTAŞ-TANAP DİREKTÖRÜ’NDEN KATSO’YA ZİYARET

IHA                                                                                                                                                                                               

06 Mayıs 2014


BOTAŞ-TANAP Arazi Hakları Kuruluşu (AHK), Kamulaştırma Direktörü İsmail Hakkı çiçek ve ekibiKars Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Fahri Ötegen’i ziyaret etti.

Azerbaycan’dan gelen doğalgaz boru hattı çalışmaları hakkında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen ile bilgi alışverişinde bulunan Çiçek, BOTAŞ-TANAP AHK Kamulaştırma Direktörlüğü’ne bağlı Kısım Şefliğinin ve yürüttüğü çalışmaların bölgeye canlılık getireceğini belirtti.

Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) hem ülkemiz hem de bölgemiz için önemine dikkat çeken KATSO Başkanı Fahri Ötegen, “Türkiye ve Azerbaycan tarafından hayata geçirilecek proje, bölgemiz açısından da büyük önem taşımaktadır ve bölgemizdeki ekonomik unsurlara etki ederek ekonomik canlılığı arttıracaktır” dedi.

Özellikle Kars ilinin, boru hatları ve Uluslararası geçiş güzergahları açısından stratejik önemine vurgu yapan Ötegen, bu ve buna benzer projeler her dönemde Kars’ın ekonomisi için önem taşıdığını kaydetti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/botas-tanap-direktoru-nden-katso-ya-kars-yerelhaber-181885/


ARA

SİTE İÇİ ARAMA